Listopad. Listopad 2005 roku oznaczał dla nas, jak zawsze, masę pracy. To były czasy gdy sami byliśmy sobie produkcją, magazynem i firmą kurierską

Jako że we wtorek było świeto, w pracy w redakcji wdarło się trochę zamieszania, Blaszak, który mieszka hen, hen daleko zniknął w zeszły piątek i wrócił dopiero wczoraj, w czwartek. Michał pozostał w Firmie dzielnie ze mną – ja pakowałem masę zamówień Portal+, które pojawiły się w czasie weekendu, Michał pracował nad HEXem. Gotowe są wszystkie żetony oraz plansza i wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że w poniedziałek trafią do drukarni. Byłoby cudnie.

Tymczasem na stronie Neuroshima HEX pojawiła się okładka gry, a w zasadzie ilustracja, która znajdzie się na pudełku. Okładką tego jeszcze nie można oczywiście nazwać, bo na jej opracowanie Michał potrzebuje jeszcze wielu godzin pracy. W każdym bądź razie, ilustracja, którą wykonał Morano bardzo przypadła nam do gustu, jest dynamiczna, jest na niej wygrzew, jest bardzo mocno osadzona w klimacie i tematyce HEX. Palce lizać. Znajdziecie ją pod adresem: http://www.krowy.fc.pl/hex/light/opisgry.html

Ah, jeszcze w sprawie HEX, kończymy pisać instrukcję. Wydaje się, że to będzie kawał dobrze, czytelnie i jednoznacznie napisanych reguł, spędziliśmy nad tym materiałem bardzo dużo czasu, konsultowaliśmy z kilkoma „specami”, mam nadzieję, że tym razem będziemy mogil usłyszeć: „Wreszcie świetna instrukcja z Portalu”. Do tego zadania podeszliśmy bardzo poważnie. 

Kiedy już Blaszak wrócił, zrobiłem wywiad w sprawie Bohatera3 i okazało się, że prace mają się bardzo dobrze, powstało już około 30% materiału. Teraz idzie trochę wolniej, bo Michał pracuje nad HEXem, ale niebawem dołączy do Blaszaka i w przyszłym tygodniu na pewno miną półmetek prac. 

Ja zabieram się za nowy numer Gwiezdnego Pirata, mam do napisania relację z Targów w Essen oraz recenzje skarbów, które przywiozłem, i w które zdążyliśmy już zagrać. Chcielibyśmy tak przygotować te premiery, by Bohater3 i GP#15 równocześnie opuściły drukarnię i trafiły do sklepów. Póki co zachęcam do odwiedzenia strony Gwiezdnego Pirata (www.gwiezdnypirat.pl) i wypełnienia ankiety, którą tam umieściliśmy. Pomoże ona nam w pracy w roku 2006 – zgodnie z Waszymi odpowiedziami przygotujemy zmiany w piśmie, które będą obowiązywały przez rok 2006. Szczegóły znajdziecie na stronie Pirata. 

Ogólnie zmiana czasu okazała się dotkliwa, jesteśmy nieco zakręceni i zagubieni. Solidaryzujemy się z wszystkimi podobnie zagubionymi. Obejrzałem na DVD Batmana: Początek i pojąłem skąd ten tytuł. Obejrzałem początek, pierwsze 40 minut i wyłączyłem bo nic a nic nie rozumiałem co się dzieje i czemu. 

No cóż, podsumowując:

* Ankieta GP na stronie GP

* B3 ukończony w 30%

* HEX ma gotową planszę i żetony i to idzie do druku, a my zabieramy się za pudełko i kończymy redagowanie instrukcji.

* Batman sucks

ignacy trzewiczek

4 listopada 2005 roku